Chwilówka pozabankowa jest zewnętrzną formą finansowania, z której korzystać mogą tylko te osoby, które posiadają na własność samochód. Została ona stworzona dla takich osób, które nie mają możliwości pożyczyć dużej sumy gotówki od oferenta, ponieważ nie pozwala im na to ich zdolność oraz historia kredytowa. Jedną z zalet właśnie tego produktu jest fakt, że możemy uzyskać środki stanowiące 100% wartości zabezpieczenia, czyli naszego samochodu. Oznacza to, że możemy pożyczyć kilkaset tysięcy złotych.

1qh
Nie można pochopnie podjąć decyzję o skorzystaniu z tego produktu, ponieważ konsekwencją nieuregulowania zobowiązania jest utrata prawa własności do samochodu na rzecz pożyczkodawcy, który go przejmują i spzedają.

Pożyczka pozabankowa uzyskiwana jest na dowolny cel konsumpcyjny. Zazwyczaj służy klientom jako zewnętrzne dofinansowanie zakupu jakiegoś sprzętu itp. W sprzedaży omawianego produktu specjalizują się banki oraz podmioty pozabankowe. Koszty jej są stosunkowo niższe, ponieważ jest to produkt o niskim ryzyku kredytowym. Od oferenta możemy się spodziewać, że będzie chciał sprawdzić naszą zdolność kredytową oraz otrzymać dokument potwierdzający nasze prawo własności do zabezpieczenia.

Z racji, że jest to długoterminowy produkt dłużny, okres kredytowania może zostać rozłożony nawet do 20 lat. Innym z atutów jest z pewnością to, że możemy zaniechać przez 3 miesiące spłaty zobowiązania, jeżeli przykładowo znajdziemy się nagle w niepewnej sytuacji finansowej. Ma dodatkowo do wyboru czy chce spłacać dług według zmiennej czy stałej stawki oprocentowania. Pożyczka pozabankowa skierowana jest tylko do klientów indywidualnych i już długiego czasu zdobywa szturmem polski rynek pożyczek i kredytów gotówkowych, dzięki swoim zaletom.